EN | DE

Folia stretch – skuteczne zabezpieczenie towarów

Czynności związane z pakowaniem mogą generować niemałe koszty i marnotrawco czasu. Stosowanie odpowiednich materiałów i rozwiązań może sprawić, że proces ten będzie tańszy i znacznie szybszy. Jednym z nich jest folia stretch, która w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić pieniądze, zwiększając ROI firmy. Dodatkowo sprawia, że pakowane towary wyglądają profesjonalnie i są zabezpieczone przed uszkodzeniami i wilgocią.

Doskonała ochrona

Ładunki owinięte folią stretch są bardziej bezpieczne, co minimalizuje szkody transportowe. Produkt chroniony jest przed:

✔️ brudem,

✔️ kurzem,

✔️ wilgocią,

✔️ promieniami UV,

✔️ urazami mechanicznymi.

 

Dodatkowo użycie owijarki zapewnia, że każdy milimetr opakowania jest pokryty folią. Takie rozwiązanie sprawia, że ładunki mogą być z powodzeniem przenoszone, magazynowane i transportowane bez obawy o to, że dotrą do klienta w nieidealnym stanie. 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że folia stretch doskonale nadaje się również do owijania produktów o nieregularnych kształtach, więc z powodzeniem może być wykorzystywana przy pakowaniu towarów, które nie mieszczą się w tradycyjnych pudełkach lub pojemnikach. Jest więc świetnym rozwiązaniem w przypadku m.in. sklepów meblowych czy sprzedających części do samochodów.

 

Bezpieczeństwo w dobrej cenie

Folia stretch jest bardziej opłacalna niż alternatywy, takie jak wersje bąbelkowe, faliste lub termokurczliwe. Również urządzenia, które wykorzystuje się przy folii stretch, zazwyczaj kosztują mniej, dzięki czemu mogą sobie na nie pozwolić firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność lub chcą powiększyć swój asortyment. Owijarki stretch zużywają też mniej energii, szczególnie w porównaniu z systemami obkurczania. 

Zainwestowanie w folię stretch i owijarkę zwiększy długoterminową wydajność firmy i pozwoli nadążyć za celami produkcyjnymi. Pracownicy zaczną spędzać znacznie mniej czasu na pakowaniu paczek i dzięki temu będą mogli być oddelegowani do innych zajęć. Pomimo oszczędności czasu towar będzie zabezpieczony z niewiarygodną dokładnością i precyzją, co pozwoli uniknąć kosztownych uszkodzeń czy zwrotów.

 

Efektywność, której nie da się osiągnąć innymi metodami

Materiały wykorzystywane do pakowania mogą różnić się między sobą ceną, zastosowaniem i odpornością. Z nich wszystkich to folia stretch zapewnia jednak najlepszą efektywność, ponieważ występuje w wielu wariantach i można ją łatwo dopasować do potrzeb danej firmy. Ulepszone wersje wyprodukowane są z mocniejszych tworzyw, dzięki czemu są bardziej odporne na przebicia i pęknięcia. Występują również specjalistyczne folie, takie jak:

✔️ z filtrem UV

✔️ o dużej grubości,

✔️ rolkowe,

✔️ wielowarstwowe,

✔️ wentylowane,

✔️ osłonowe do palet.

 

Kiery warto zdecydować się na folię stretch?

Folia stretch jest materiałem wysoce rozciągliwym, zwykle wykonanym z liniowego tworzywa sztucznego o niskiej gęstości. Jako materiał opakowaniowy często mylony jest z folią termokurczliwą, jednak oba te rodzaje różnią się dość znacznie. Folia stretch jest ciasno owinięta wokół paczek lub przedmiotów w celu ich zabezpieczenia i świetnie sprawdza się podczas transportu dużych paczek lub ich zestawów. Z kolei wersja termokurczliwa nadaje się do ochrony pojedynczych przedmiotów. 

Folia stretch najlepiej jest stosować, gdy trzeba przygotować produkty do magazynowania i przewożenia. Ze względu na swoją rozciągliwość i możliwości dostosowania folia stretch owija się wokół wszystkiego – od artykułów gospodarstwa domowego po miękkie towary o różnych rozmiarach i powierzchniach. Doskonale spisuje się, gdy chce się przechowywać paczki na paletach, ponieważ dzięki niej opakowania pozostają nienaruszone nawet w newralgicznych miejscach – na rogach i krawędziach.

 

Folia stretch sprawdzi się w każdej firmie i to niezależnie od jej wielkości czy ilości obsługiwanych zamówień. Jest to niezwykle tania, szybka i skuteczna metoda zabezpieczenia towarów, którą można zastosować na wszystkich produktach – zarówno tych o tradycyjnych, jak i specyficznych kształtach.

Sprawdź również nasz artykuł: „Czy wiesz jak dobrać odpowiednie etykiety?”

 

Kontakt

Zadzwoń do nas

+48 693 828 406

Napisz do nas

kontakt@ribbonttr.com

Siedziba firmy

ul. Dziuplińska 2
55-220 Miłoszyce
Wrocław

Napisz do nas!