EN | DE

Dlaczego warto zainwestować w odpowiednie etykiety?

W dzisiejszych czasach z etykietami spotykamy się wszędzie, są one używane do opisywania wszelkiego rodzaju składników czy właściwości np. kosmetyków, leków, używane także w logistyce czy elektronice, ich przydatność nie ma końca. Różnorodność etykiet nie ma końca, mogą mieć różne kolory, kształty czy być wyprodukowane z wielu materiałów. Warto zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju etykiety poszukujemy i dopasować ją odpowiednio do swoich wymagań.

Etykiety – dlaczego warto w nie zainwestować?

Odpowiednio dobrane mogą pomóc m.in. w przyśpieszeniu i ujednoliceniu obiegu informacji w łańcuchu dystrybucyjnym, pracownikom linii produkcyjnej, w magazynach czy w centrach logistycznych. Najważniejszym jednak atutem odpowiednio dobranej etykiety jest też promocja i kreowanie wizerunku produktu.

Zalety i rodzaje etykiet

Kluczowym składnikiem sukcesu, jest wykonanie etykiet, dzięki którym firma zdobędzie zaufanie klienta na przykład poprzez: czytelności i trwałości etykiet. Warto również pamiętać, że każda z nich ma odmienne właściwości oraz zastosowania i to na nich należy się skupić, rozwijając i inwestując w swój biznes tak, aby dotrzymywać kroku konsumentom i ich wymaganiom. Możemy wyróżnić 4 podstawowe rodzaje etykiet.

Etykiety czyste

Idealne jako narzędzie sprzedaży dla firmy oraz łatwe a zrazem czytelne źródło wiedzy dla klientów. Przy tej formie etykiety, w zależności od potrzeb wybierany jest odpowiedni rozmiar oraz materiał – papier czy folia oraz odpowiedni rodzaj kleju, który ze względu na zastosowanie na różnych powierzchniach zapewni trwałość etykiety, niezależnie od warunków składowania towaru, na którym się ona znajdzie. Etykiety mogą zostać przygotowane w postaci roli lub w formie arkuszy. Mogą podlegać dalszemu procesowi zadruku w zależności od zapotrzebowania, przy wykorzystaniu drukarek termicznych lub termo-transferowych.

Etykiety zadrukowane

Samoprzylepne etykiety zadrukowane wykonywane są według zaleceń i potrzeb klienta, mogą być one zadrukowane danymi jak np. kod kreskowy, dane producenta, ewentualnie zawierać szczegółowe informacje oraz ewentualne grafiki tj. zdjęcie produktu, logotyp. Jeżeli producent zażyczy sobie czegoś bardziej zaawansowanego wtedy, zalecany jest zadruk kolorowy- fleksoraficzny lub cyfrowy.

Etykiety kolorowe – fleksograficzne

Wszechstronna technika, która charakteryzuje się różnorodnością zastosowanych materiałów oraz przeróżnych podłoży. Najczęściej wykorzystywana przy produkcji etykiet w procesie wysokonakładowym co za tym idzie, jest to jedna z najbardziej ekonomicznych i efektywnych technik.

Oczywiście etykieta standardowo może zostać wykorzystana jako finalny produkt lub przekazana do dalszego zadruku w celu dodania np. informacji na temat produktu, kodu kreskowego czy też daty przydatności.

Etykiety kolorowe – cyfrowe

Najszybsza forma druku, przydatna, jeżeli należy szybko dostosować się do aktualnego zapotrzebowania na dany produkt. Nakłady wykonywane są już od 100 sztuk, więc nie będzie problemu, jeżeli nie ma potrzeby druku dużego nakładu etykiet, jest ona szybka i nie wymaga dodatkowych kosztów związanych z zakupem dodatkowych form do druku.

Największą jej zaletą oprócz szybkiego jej wyprodukowania jest możliwość wydruku projektu od razu z pliku komputerowego oraz dzięki temu szybką możliwość personalizacji etykiety a co za tym idzie przyśpieszony czas wysyłki zamówienia. Tego typu etykiety wykonane odpowiednio będzie odporna i długotrwała, dzięki czemu zaoszczędzone zostaną pieniądze, jak i czas, ponieważ nie będzie trzeba niespodziewanie robić dodruków takiej etykiety.

Podsumowanie – dlaczego warto zainwestować w odpowiednie etykiety?

Podsumowując, warto jest więc zainwestować w dobrą jakość etykiet odpowiadającą swoim potrzebom, zwracając uwagę na to, iż w dzisiejszych czasach to czas ma znaczenie, ale również estetyka danego produktu. Estetyczna i dobrze wykonana etykieta równa się zadowolony i zaufany klient, tylko poprawnie wybrana przyniesie profity na kilka kolejnych lat.

Sprawdź również nasz artykuł: „Wysoka jakość etykiet – droga do zadowolenia klientów”

Kontakt

Zadzwoń do nas

+48 728 739 000

Napisz do nas

kontakt@ribbonttr.com

Siedziba firmy

ul. Dziuplińska 2
55-220 Miłoszyce
Wrocław

Z dumą informujemy, że jesteśmy autoryzowanym partnerem Zebry i uczestniczymy w Programie Zebra Partner Connect. (sprawdź certyfikat)

blank

Odwiedź nasz oficjalny sklep

blank