EN | DE

Etykiety do znakowania wyrobów jubilerskich – co je wyróżnia?

Wytworne wyroby jubilerskie znakowane są profesjonalnymi etykietami, które to charakteryzują się niezwykłymi kształtami czy też najwyższą jakością materiałów, z których są wykonane. Wszystkie informacje umieszczone na etykiecie są czytelne nawet kilkanaście miesięcy od momentu wydrukowania. Wśród materiałów używanych do produkcji etykiet jubilerskich można wyróżnić: srebrną matową folię poliestrową (PET), srebrną folię poliestrową imitująca stal szczotkowaną oraz białą folię polietylenową (PE). Branża jubilerska posiada szczegółowo określone wymiary, jakimi powinny cechować się etykiety jubilerskie – wymiary te wynoszą 10×50 mm z przewężeniem.

Charakterystyka etykiet jubilerskich

Etykiety te odznaczają się przede wszystkim niewielkimi rozmiarami celem dyskretnego przedstawienia klientowi najważniejszych informacji o produkcie. Etykieta powinna obligatoryjnie zawierać informacje o cenie, jakości i rodzaju materiału, a także wadze. Ponadto informacje te aplikowane są bezpośrednio na produkcie (bez pozostawienia jakichkolwiek śladów kleju) czy też na specjalnej przywieszce.

Drukarka termiczna lub termotransferowa umożliwia przedsiębiorcy druk etykiet w miejscu pracy, co jest niebywałym udogodnieniem. Metki do biżuterii mogą być zarówno błyszczące, jak i matowe. Na metkach błyszczących można pisać jedynie przy użyciu foliopisu, lub pisaka olejowego. Natomiast do złożenia podpisu na etykiecie matowej wystarczy użycie zwykłego długopisu. Metki błyszczące mogą być podzielone na te gotowe, czy też z indywidualnym nadrukiem. Cechą charakterystyczną metek matowych jest ich druk pigmentowych, podczas gdy etykiety błyszczące wykonywane są przy użyciu technologii druku żywicznego. Warto zaznaczyć, że druk żywiczny jest w pełni odporny na ścieranie.

Jak powstają etykiety do znakowania wyrobów jubilerskich?

Etykiety wykonywane są zazwyczaj z polipropylenu, aby naklejka była w pełni odporna na działanie wody czy też urazy mechaniczne. Wiele dostępnych na rynku drukarek stwarza etykiety, które są kompatybilne ze skanerami do kodów kreskowych. Przy wyborze drukarki do etykiet jubilerskich należy wziąć pod uwagę nakład. Przykładowo drukarki biurowe są niezwykle kompaktowe i drukują około 2000 etykiet dziennie. Tymczasem nakład drukarek przemysłowych wynosi niemalże 15 000 sztuk drukowanych na dzień – różnica w nakładzie jest niebotyczna.

Produktem pośrednim jest drukarka półprzemysłowa, która jest równie idealna do drukowania większych nakładów. Wszystkie drukarki przeznaczone do wydruku etykiet do znakowania wyrobów jubilerskich powinny odznaczać się stabilnością, trwałością oraz prostotą w użytkowaniu. Oprócz dobrej jakości drukarki należy użyć do produkcji etykiet trwałych i sprawdzonych materiałów. Minimalna temperatura aplikacji nadruku na etykietach jubilerskich wynosi -23 stopnie Celsjusza.

Przewidywana przez producentów trwałość etykiet to rok wewnątrz pomieszczeń. Zazwyczaj jedna rolka to około 3000 etykiet. Etykiety z zakładką posiadają warstwę klejącą permanentną, która nie pozostawia żadnych śladów. Cena jednej rolki wynosi około 150 złotych.

Jak zamówić etykietę jubilerską?

Pierwszym krokiem niezbędnym do zrobienia zamówienia jest podanie przez klienta wszelkich parametrów i informacji, które wedle jego uznania powinny znaleźć się na etykiecie do znakowania wyrobów jubilerskich. Wielu klientów docenia bezpośrednią możliwość kontaktu z firmą wykonującą etykiet, gdyż wizja klienta co do wzorów etykiet może zmienić się na etapie produkcji. Producenci etykiet powinny przedstawić klientom gotowy projekt i umożliwić im naniesienie wstępnych poprawek.

Ustalenie kosztorysu jest niezwykle istotnym elementem w zamawianiu etykiet jubilerskich. Wiele firm gwarantuje czas realizacji do jednego tygodnia. Metki jubilerskie charakteryzują się elegancją i trwałością. Mają one za zadanie przyciągnąć uwagę klienta, a jednocześnie nie przysłonić głównego elementu, jakim jest biżuteria.

Sprawdź również nasz artykuł: „Jak kalki termotransferowe mogą pomóc Twojej firmie?”

Kontakt

Zadzwoń do nas

+48 693 828 406

Napisz do nas

kontakt@ribbonttr.com

Siedziba firmy

ul. Dziuplińska 2
55-220 Miłoszyce
Wrocław

Napisz do nas!