EN | DE

Jak kalki termotransferowe mogą pomóc Twojej firmie?

W obecnych czasach wiele firm oraz przedsiębiorstw korzysta z drukarek termotransferowych aby drukować etykiety, aczkolwiek warto pamiętać, że do ich sprawnej i szybkiej pracy konieczny jest wybór właściwej kalki. Jest to bardzo istotne, ponieważ wiążę się to ściśle z późniejszym ich wykorzystaniem. Przed podjęciem decyzji odnośnie kalek warto także zapoznać się z rodzajem taśm termotransferowych, gdyż mogą się one okazać pomocne dla Twojej firmy!

Drukarki termotransferowe – zastosowanie

 

Drukarki termotransferowe to urządzenia które służą do drukowania etykiet różnego rodzaju, na które nanoszone są wielorakie informacje. W obecnych czasach etykiety znajdują bardzo szerokie zastosowanie przede wszystkim w branży spożywczej. Jednakże są również wykorzystywane w farmaceutycznej, odzieżowej a także w wielu innych.

Na drukowanych etykietach najczęściej spotkać można kody kreskowe, albo grafikę. Warto dodać, że drukowanie termotransferowe ma bardzo pozytywną cechę, bowiem dzięki jego zastosowaniu możliwe jest drukowanie etykiet o różnych powierzchniach, w których skład wchodzą między innymi: papier, nylon a także folie: PP, PE, PCV. Rodzaj taśmy termotransferowej musi być odpowiednio dobrany, ponieważ tylko wtedy możliwe jest uzyskanie druku o wysokiej jakości.

 

 

Rodzaje taśm 

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje taśm:

  • Żywiczne – znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim do zadruku wszystkich etykiet foliowych, jednakże dzięki ich użyciu można także zadrukować inne rodzaje powierzchni takie jak: papierowe, matowe oraz półbłyszczące. To rozwiązanie nie jest jednak zbytnio opłacalne, ponieważ jego minusem jest dość wysoki koszt, gdyż kalka jest najdroższą z dostępnych kalek termotransferowych,
  • woskowe – ich zastosowanie jest dość wąskie, bowiem wykorzystuje się je tylko do zadruku etykiet papierowych, matowych, ze względu na niską ceną są dość popularne i często wybierane przez klientów,
  • woskowo-żywiczne – stosuje się je zwłaszcza do zadruku etykiet papierowych półbłyszczących, ale nadają się także do drukowania na etykietach papierowych matowych, aczkolwiek ze względu na nieco wyższy koszt cieszą się troszkę mniejszym zainteresowaniem niż taśmy woskowe.

 

 

 

Odpowiedni wybór kalki termotransferowej – na co zwracać uwagę?

 

Należy pamiętać, iż wybór kalki termotransferowej jest bardzo ważną rzeczą, bowiem jest on bardzo mocno powiązany z powierzchnią zadrukowanych etykiet. Zanim dokonasz właściwego wyboru, zwróć uwagę na inne także bardzo istotne szczegóły. W tej sytuacji należy wybrać odpowiednią długość taśmy,  która w znacznej mierze zależy od rozmiaru urządzenia. Warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o drukarki termotransferowe o mniejszym gabarycie, tak zwane biurkowe, odznaczają się one przede wszystkim małą powierzchnią użytkowania, która przeznaczona jest na kalkę, dlatego w tym przypadku sprawdzą się taśmy krótsze.

Inaczej jest w przypadku drukarek przemysłowych, większych, bowiem do ich działania używa się najczęściej dłuższych taśm termotransferowych. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, w obecnym czasie na rynku znajdziesz wiele dostępnych taśm, gdyż asortyment w tej branży jest bardzo bogaty. W ofercie firm znajdują się także kolorowe kalki barwiące, dzięki ich zastosowaniu możesz stworzyć kolorową grafikę na etykietach.

 

 

Wpływ taśm termotransferowych na sukces i działanie Twojej firmy

 

Najwięcej etykiet drukowanych jest w magazynach budowlanych a także centrach logistycznych, główną zaletą ich bardzo szerokiego zastosowania jest możliwość ich szybkiego drukowania. Bardzo mocną stroną jest także ich duża odporność, dzięki ich użyciu otrzymujesz gwarancję skuteczności oraz długoletniej żywotności.

Warto zaznaczyć, że etykiety nie ulegają zniszczeniu zarówno pod wpływem wilgoci jak i nadmiernego nasłonecznienia. Zastosowanie drukarek w firmach i przedsiębiorstwach bardzo pozytywnie oddziałuje na logistykę. Jest to związanie z faktem, iż odpowiednie oznaczanie produktów przez etykiety zapewnia sprawne zarządzenie dostawami w firmie.

Wszystkie etykiety wyposażone są w odpowiednią ilość kleju, dzięki czemu przylegają do podłoża i nie odklejają się. Dlatego tak bardzo istotny jest wybór taśmy termotransferowej, która umożliwia ich szybki wydruk.

Sprawdź również nasz artykuł: „Etykiety do znakowania wyrobów jubilerskich”

 

Kontakt

Zadzwoń do nas

+48 693 828 406

Napisz do nas

kontakt@ribbonttr.com

Siedziba firmy

ul. Dziuplińska 2
55-220 Miłoszyce
Wrocław

Napisz do nas!