EN | DE

Jak etykiety samoprzylepne przyspieszą funkcjonowanie Twojej firmy?

Etykiety samoprzylepne są najpopularniejszym sposobem znakowania produktów i zdominowały na tym polu wiele innych metod. Mają zaskakujący zakres korzyści zarówno dla osób prywatnych, jak i firm, które poszukują idealnego i szybkiego rozwiązania do opisywania swoich wyrobów. W jaki sposób etykiety samoprzylepne usprawniają pracę w firmach?

Prostota użytkowania

W przeciwieństwie do etykietowania klejem na zimno, wersje samoprzylepne nie wymagają wiedzy technicznej, są łatwe w produkcji i cechują się znacznie przyspieszoną aplikacją. Etykiety te przyczepiają się do powierzchni poprzez zastosowanie samego nacisku, a do ich przymocowania nie potrzeba specjalnego kleju, zszywek ani gwoździ. Woda i ciepło również nie są potrzebne do aktywacji lepkiej warstwy. 

Etykiety samoprzylepne można nakładać za pomocą maszyn, które wykorzystują aplikator z rolką, co jeszcze bardziej przyspiesza pracę. Powłoka antyadhezyjna pozwala na łatwe usunięcie etykiety z ochronnej podkładki i nałożenie jej na powierzchnię produktu. Jednak warto pamiętać o tym, że maszyny nie są konieczne do tego, by czerpać korzyści z samoprzylepnych etykiet, ponieważ idealnie nadają się również do aplikacji ręcznej. Jest to szczególnie korzystne dla małych firm lub przedsiębiorstw rozpoczynających działalność w zakresie tworzenia nowych produktów, ponieważ eliminuje potrzebę inwestowania w drogi sprzęt.

 

Wytrzymałość – brak marnotrawca

Etykiety samoprzylepne mają doskonałą trwałość, dlatego używa ich większość firm na całym świecie. Takie oznakowanie jest w stanie wytrzymać zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, co czyni je idealnym rozwiązaniem do różnych zastosowań. Tam, gdzie tradycyjne opcje etykietowania mają problemy z czynnikami środowiskowymi, w tym z wilgocią, zanieczyszczeniami i napięciem powierzchniowym, samoprzylepne etykiety radzą sobie z tymi aspektami bez żadnych trudności.

 

Etykiety samoprzylepne są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby były odporne na działanie m.in.:

✔️ wody,

✔️ oleju,

✔️ substancji chemicznych,

✔️ czynników mechanicznych.

 

Dzięki tym właściwościom etykiety samoprzylepne tworzą silne połączenie z powierzchniami, na które są nakładane. To pozwala mieć pewność, że pozostaną na miejscu i nie będą się zużywać, nawet jeśli produkty czeka wymagający transport lub przechowywanie w ekstremalnych warunkach.

 

Wszechstronność

Etykiety samoprzylepne mogą być stosowane na prawie każdym produkcie i powierzchni oraz na dowolnym kształcie i rozmiarze opakowania. Zapewniają niezwykle wszechstronne rozwiązanie, ponieważ są:

✔️ wykonane na zamówienie,

✔️ przycięte do specyfikacji,

✔️ wydrukowane na szerokiej gamie materiałów,

✔️ wyjątkowe dzięki zastosowaniu na nich własnych grafik.

 

To sprawia, że te same etykiety samoprzylepne można zastosować nawet wtedy, gdy zmieni się opakowanie swoich produktów i zdecyduje się np. na wykorzystanie innego tworzywa. Etykieta równie dobrze przyklei się i do plastiku, i do szkła czy metalu. Dzięki temu nie ma potrzeby, by za każdym razem zmieniać jej projekt, a to niweluje wiele problemów i znacznie usprawnia działanie firmy. 

Wiele osób uważa, że ​​etykiety samoprzylepne to po prostu naklejki, których firmy używają do umieszczania informacji na swoich produktach. Jednak oprócz tego można również wykorzystać je do innych zastosowań. Są niezwykle pomocne w procesie pakowania zamówień, więc sprawdzą się w każdym sklepie, który oferuje zakupy przez internet.

 

Racjonalne zarządzanie czasem

Łatwość użytkowania etykiet samoprzylepnych sprawia, że proces oznaczania produktów jest o wiele krótszy, a tym samym pracownicy mogą poświęcić więcej czasu na inne czynności. Postępy w technologii drukowania umożliwiły tworzenie etykiet, których ręczne przymocowanie zajmuje mniej niż kilka sekund, a w przypadku wykorzystania do tego celu maszyn czas ten jest jeszcze bardziej spektakularny.

 

Bez wątpienia etykiety samoprzylepne są obecnie najlepszym rozwiązaniem do znakowania towarów. Ich wszechstronność, opłacalność i trwałość dają możliwość lepszego zarządzania czasem, co w konsekwencji przekłada się na większe zyski w firmie.

Sprawdź również nasz artykuł: „Folia stretch czy pre-stretch?”

 

Kontakt

Zadzwoń do nas

+48 693 828 406

Napisz do nas

kontakt@ribbonttr.com

Siedziba firmy

ul. Dziuplińska 2
55-220 Miłoszyce
Wrocław

Napisz do nas!