EN | DE

 Kolorowe etykiety – poznaj metody zadruku

Etykiety służą jako nośniki informacji o danym produkcie na każdym etapie jego transportu. Co więcej, nie można zignorować ich szaty graficznej. Powinna ona pozytywnie wpływać na wizerunek produktu tak, aby przyciągać, jak największą liczbę klientów. Z tego powodu nie wolno ograniczać się do standardowych czarno-białych etykietek. Przedsiębiorcy powinni stosować kolorowe produkty w różnych kształtach. Oczywiście właściwy wybór zależy w duże mierze od specyfiki branży, w której operuje dane przedsiębiorstwo. Etykiety należy nie tylko dopasować do potrzeb indywidualnych klientów, ale również wyróżnić się na tle licznej konkurencji. Atrakcyjne etykiety zyskują na znaczenie podczas okresów charakteryzujących się zwiększoną sprzedażą, takich jak na przykład okres świąteczny. Każda firma powinna w miarę możliwości zadbać o wyróżnienie produktów swojej marki. Głównym celem jest zagospodarowanie zwiększonego popytu na każdy możliwy sposób. Jednym z nich jest polepszenie atrakcyjności sprzedawanego towaru za pomocą kolorowej etykiety.

Powszechnie stosowane metody druku

Dużą popularnością cieszy się tak zwany druk cyfrowy. Dane znajdujące się w pliku cyfrowym zostają przenoszone do zadruku. Do wykonana tego typu druku potrzeba właściwych maszyn drukujących oraz środków barwiących. Największą zaletą tej metody jest możliwość natychmiastowego wydruku. Bez większych problemów uda nam się wykonywać niskonakładowe serie. Co więcej, nie będziemy potrzebowali ponosić wysokich kosztów matryc. Druk cyfrowy pozwala również na wydruk zmiennych danych. Chodzi mianowicie o rozmaite grafiki, czy też teksty. W razie potrzeby nasze etykiety mogą zostać przygotowane na roli. Z kolei druk fleksograficzny wiąże się z użyciem elastycznych form drukowych. Zazwyczaj wykonywane są z gumy, polimeru lub podobnych materiałów. Uniwersalność tej metody wynika z możliwości zadruku różnorodnych podłoży.

Warto zdecydować się na druk fleksograficzny, jeśli potrzebujemy zadrukować chropowate powierzchnie. Kolorowe etykiety mogą być przygotowywane w arkuszach lub na roli. Wszystko zależy od możliwości maszyn drukujących, które mamy do dyspozycji. Firmy, które potrzebują wyższej jakości wydruku niż ta, którą oferuje metoda cyfrowa, często decydują się na druk offsetowy. Za jego pomocą możliwe staje się odwzorowanie nawet najmniejszych elementów. W miarę możliwości najlepiej wybrać tę metodę, gdy nasze zamówienie będzie powielane w setkach lub tysiącach egzemplarzy. Zazwyczaj nasze etykiety będą przygotowywane w specjalnych arkuszach.

Dlaczego warto używać kolorowych etykiet?

Oryginalnie wyglądające produkty przyciągają uwagę klientów, którzy znacznie częściej decydują się na ich zakup. Personalizowane etykiety to doskonały sposób na wyróżnienie naszych towarów na tle konkurencyjnych produktów. Mogą być używane jako część kampanii reklamowej, która pozwoli na budowanie świadomości marki. Celem końcowym jest oczywiście podniesienie wysokości sprzedaży.

Korzystanie z personalizowanych etykiet jest wysoce elastycznym rozwiązaniem, które przyda się w wielu różnych sytuacjach. Możemy zająć się przygotowywaniem takich etykiet na własną rękę. Potrzebujemy jednak do tego specjalnych urządzeń drukujących w połączeniu z komputerem lub tabletem, na którym będziemy projektować wygląd naszych etykiet. Najprostszym krokiem jest wydrukowanie haseł reklamowych w formie kolorowych etykietek, które można naklejać na nasze produkty.

W połączeniu z graficzną różnorodnością opakowań z łatwością wyróżnimy nasze towary. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak zlecenie tego zadania doświadczonej firmie, która może zaoferować nam szeroką gamę czystych i kolorowych etykiet. Wystarczy, że sprecyzujemy nasze wymagania, a taka firma zajmie się projektowaniem i drukowaniem. W zależności od naszych potrzeb możemy zamówić proste etykietki z kodem kreskowym lub bardziej oryginalne modele kolorowe. Z całą pewnością korzystanie z kolorowych etykiet jest wartościową inwestycją.

Zobacz jak dobrać odpowiednie etykiety.

Sprawdź również nasz artykuł: „Czym się różni druk termiczny od termotransferowego?”

Kontakt

Zadzwoń do nas

+48 728 739 000

Napisz do nas

kontakt@ribbonttr.com

Siedziba firmy

ul. Dziuplińska 2
55-220 Miłoszyce
Wrocław

Z dumą informujemy, że jesteśmy autoryzowanym partnerem Zebry i uczestniczymy w Programie Zebra Partner Connect. (sprawdź certyfikat)

blank

Odwiedź nasz oficjalny sklep

blank